Novinka CHALK PAINT SPRAY kriedová farba v spreji 400 ml

PINTY PLUS CHALK PAINT SPRAY je kriedová farba v spreji určená pre dekoratívne účely.

Výrobca:
Novasol Spray
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
Ch1
Doba dodania:
Väčšinou skladom u nás na predajni :-)
6,00 € / kus 5,00 € / kus
-+

CHALK PAINT SPRAY kriedová farba v spreji 400 ml

PINTY PLUS CHALK PAINT SPRAY je kriedová farba v spreji určená pre dekoratívne účely.


Rýchlo schnúci vodouriediteľný sprej , ktorý vytvára ultramatný vintage zamatový vzhľad. Vďaka svojej vynikajúcej priľnavosti je ideálny pre akýkoľvek povrch – drevo, melamín, plátno, kartón, železo, plast a dokonca aj sklo a penový polystyrén.

Je zdravotne nezávadný. Neobsahuje agresívne rozpúšťadlá. Dáva veľké množstvo možností použitia.

K dispozícii je v 18 nádherných farbách.

Technické parametre:

Obsah a výdatnosť: 400 ml = 2 m2
Schnutie: na dotyk – 20 min, úplne – 1 hod.
Prestriekanie rovnakou farbou – po 5 min.
Prestriekanie iným odtieňom – po 24 hod.
Možnosť umytia vodou – do 15 min.

Ako použiť:
1. Uistite sa pred aplikáciou, že povrch je čistý, suchý a zbavený nečistôt. Miešajte obal po dobu 1 minúty.
2. Spray nanášajte zo vzdialenosti 25-30 cm, v tenkých vrstvách, najprv horizontálne a potom vertikálne. Odporúča sa striekať dve tenké vrstvy namiesto jednej hrubej, aby sa dosiahlo rovnomerné pokrytie a zamedzilo sa stekaniu.
3. Po dokončení operácie otočiť plechovku hore dnom a tlačiť trysku, kým nebude vychádzať iba plyn. Tak sa predíde jej zaschnutiu. Používať v dobre vetraných priestoroch. Nástrek možno umyť mydlom a vodou počas prvých 15 minút.

Tipy:

1.ÚPRAVA PREBRÚSENÍM
Prestriekajte celý povrch výrobkom PINTY PLUS CHALK PAINT SPRAY. Pred aplikáciou ďalšej vrstvy (kľudne aj v inom odtieni) počkajte 5 min. Po aplikácií poslednej vrstvy počkajte 20 min. Po úplnom zaschnutí zotrite povrch handričkou, aby ste sa zbavili všetkého prachu. Vzhľad starého dreva dosiahnete jemným prebrúsením hrán. Na nich budú postupne vychádzať na povrch jednotlivé farebné vrstvy a napokon pôvodný podklad.

2. ÚPRAVA VYTIERANÍM
Prestriekajte celý povrch výrobkom PINTY PLUS CHALK PAINT SPRAY. Tentokrát však nenechajte povrch zaschnúť. Kým je nástrek čerstvý, zotrite ho pomocou prstov alebo dlane na požadovaných miestach. Vytvoríte tak dojem opotrebenia na hranách alebo na reliéfoch. Môžete samozrejme experimentovať s rôznymi odtieňmi: nastriekajte prvý náter a počkajte, kým bude úplne suchý. Následne naneste druhú vrstvu, ktorú zotriete na požadovaných miestach prstom alebo dlaňou ruky. Objaví sa vám tak podkladová vrstva. Pre zvýšenie efektu môžete po úplnom zaschnutí použiť brúsny papier.

3. ÚPRAVA ROZOTIERANÍM
Treťou možnosťou ako získať Vintage štýl pomocou PINTY PLUS CHALK PAINT SPRAY je nastriekať predmet prevládajúcou farbou a následne prestriekať hrany a reliéfy inou farbou. Potom stačí nastriekať trochu farby na papier, handričku alebo na navlhčené prsty, či celú dlaň a farbu rozotrieť na požadovaných miestach.

4. ÚPRAVA VOSKOVANÍM
Na miesta, kde chcete zachovať pôvodný podklad naneste nábytkový vosk. Voskom môžete rôzne improvizovať a vytvoriť tak originálny dizajn. Po ukončení práce s voskom aplikujte PINTY PLUS CHALK PAINT SPRAY v tenkej vrstve a nechajte 20 minúť zaschnúť. Po tomto čase môžete farbu zotrieť a na miestach, kde bol nanesený vosk získate originálne Vintage vzory.

5. ÚPRAVA VYMÝVANÍM
Táto metóda sa používa na čerstvo nastriekané plochy. PINTY PLUS CHALK PAINT SPRAY je farba na báze vody. Je ju možné vymývať, pokiaľ nie je vyschnutá. Vymývanie sa prevádza pomaly a trpezlivo štetcom, handričkou alebo hubkou, až kým nie je dosiahnutý správny efekt. Môžete samozrejme kombinovať rôzne odtiene a vytvárať fantastické kreácie.

Video

 

Súvisiace produkty

Príslušenstvo

Kúpite tu
Kúpite tu

© 2019 Farby | Laky | Tapety na stenu | R-Interier Zvolen • Všetky práva vyhradené.