Váš e-shop pre krajšie bývanie

Návod na lepenie papierovej fototapety

Inštrukcie pre lepenie fototapety na stenu:  

Motívy fototapiet sú vyberané tak, že sa dajú zo všetkých strán orezať bez toho, aby sa tým obrázok narušil.

 

Príprava podkladu pre fototapety:

Z podkladu treba všetky staré nátery alebo tapety odstrániť, povrch umyte vodou. Olejové farby sa prebrúsia, nerovnosti odstránia, príp. diery alebo špáry sa vytmelia, podklad si napenetrujte penetračným náterom.   

 

Príprava lepidla na lepenie fototapiet:

Pri vybraných druhoch je priložené lepidlo na tapety (40g na 1l vody). Lepidlo narieďte tak, aby nebolo riedke (má pripomínať gélovú hmotu – ani riedke, ani husté).

 

Príprava nanášania:

Prvý pás fototapety určí celkový vzhľad dokončenej práce. Musíte pracovať veľmi presne. Doporučujeme nalepiť prvý diel vľavo hore. Pomôcť si môžete olovnicou, pravítkom, tužkou, aby ste mohli presne určiť polohu prvého dielu. Keď je Vaše označenie dokončené, trpezlivo naneste lepidlo na prvú časť fototapety alebo na podklad (stačí len na podklad alebo len na fototapetu), rovnomerne ho roztierajte a dohliadajte na to, aby boli dobre pokryté aj kraje fototapety. Natreté pruhy fototapety neprekladajte cez seba, lebo fototapeta by mohla rýchlu presiaknuť lepidlom a potom sa s ňou ťažko manipuluje a je krehká - môže sa roztrhnúť. Lepidlo nenechávajte pôsobiť príliš dlho (max. 2 minúty).

 

Nanášanie:

Diely fototapety sa lepia na stenu k sebe na doraz alebo sa prekrývajú o 3-4 mm (podľa výrobcu). Pruhy hlaďte od hora dole jemne suchou handričkou alebo použite tapetovací pritláčací valček. Vzduch vytláčajte od stredu nahor a od stredu nadol. Rukou vyskúšajte či pod fototapetou nezostal žiadny vzduch. Diely uhládzajte pevne, ale veľmi jemne, aby ste fototapetu neroztiahli a nezdeformovali.                                                                                                                                                                                                                                                              

Schnutie:

Fototapeta drží na stene ihneď. Schnutie však musí nasledovať relatívne pomaly, pretože rýchle schnutie by mohlo viesť k otvoreniu spojov a mohli by vzniknúť trhliny na fototapete alebo by mohlo byť vidieť spoje na fototapete. Pracujte pri izbovej teplote 20 st. C. V zime by sa malo v miestnosti kúriť, aj keď mierne. Predovšetkým je potrebné nechať zatvorené okná, aby sa zabránilo prievanu.

     

Dôležité upozornenia:

A) Pracujte prosím bez prievanu a pri max. teplote v miestnosti cca. 20 st. C.

B) Cielenou kontroly kvality sa snažíme zasielať len nezávadný tovar. Malé farebné rozdiely sú technicky podmienené. Ak by aj napriek tomu existoval dôvod k reklamácii, prosíme vzniesť ju pred lepením, lebo za náklady na lepenie nemôžeme ručiť. Pred samotným lepením na stenu si skontrolujte všetky diely fototapety (rozmer, farebnosť, nádväznosť).

Reklamovať sa dá len fototapeta, ktorá nebola nalepená a ktorá obsahuje všetky diely fototapety.

Prajeme veľa zábavy pri lepení fototapety a dlhotrvajúcu radosť z Vašej novej dekorácie :-)

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.