Váš e-shop pre krajšie bývanie

Návod na lepenie samolepiacej fototapety do kuchyne

Samolepiace fototaptety lepte pomaly a dôkladne, aby ste dosiahli dokonalý, konečný efekt. Postup je podobný ako pri samolepiacich fóliach.

1) Povrch musí byť hladký, nesavý, čistý a odmastenýDrsné a savé povrchy pred lepením vybrúste do hladka. Ideálne je lepiť na laminát, umakart, plast alebo nalakovanú drevotrieskovú dosku.

2) Pomerajte si plochu, na ktorú budete fototapetu lepiť a ceruzkou si označte začiatok lepenia a okraje kde fototapetu chcete nalepiť. Nezabudnite, že ak lepíte 2 diely fototapety ľavý pás má prekrytie 10 mm, tak aby vzor nadvävozaval.

4) Stiahnite niekoľko cm spodného papiera. Opatrne položte fototapetu na vyznačený začiatok a pozorne prilepte.

5) Pri uhládzaní povrchu postupujte od stredu k okrajom. Vzniknuté bubliny prepichnite ihlou alebo fóliu odtiahnite a znovu nalepte.

6) Orezávacím nožíkom odrežte prečnievajúce časti, (odporúčame až po 12 hod) alebo fóliu zahnite za okraj.

Údržba
Fototapety do kuchyne majú rovnakú údržbu ako iné nesavé povrchy. Výhodou je laminovaný povrch a preto čistenie môže byť aj mechanické s využitím bežných čistiacich prostriedkov v kuchyni. Pri čistení nepoužívate škrabky, drsné hubky, riedidlá a iné agresívne prostriedky.

Reklamácia sa nedá uplatniť na nalepenú fototapetu. Pred lepením skontrolujte kvalitu a rozmery fototapety.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.