Váš e-shop pre krajšie bývanie

Návod na lepenie samolepiacej fototapety

Materiál:

Samolepiace fototapety na dvere sú špeciálne fototapety vyrobené a upravené na základe dlhoročných skúseností. Vrchnú vrstvu tvorí PVC fólia, na ktorej je fotografia spracovaná vysoko kvalitnou digitálnou tlačou. Povrch je oderuodolný, stálofarebný a umývateľný no zároveň fólie nestrácajú termoplasticku pružnosť. Na spodnej časti je nanesená hrubá vrstva lepidla s vysokou lepivosťou. Spodnú vrstvu tvorí podkladový papier a na ňom je na zadnej strane nakreslená mriežka.   


Podklad:

Základnou zásadou pri lepení fototapety musí byť povrch: nesavý, hladký a málo členitý. Aplikovať samolepiacu fóliu na dvere môžeme na: lakované drevo, drevotriesku, laminát, umakart, plech, sklo, plast a pod.

 

Množstvo /Info o rozmeroch/:

Fototapety sa vyrábajú v rozmerne 1 m široké a 2 m dlhé

 

Lepidlo:

Lepidlo nie je potrebné. pretože samolepiace fototapety majú lepidlo už nanesené na vrchnej strane. Fototapety obsahuje vysoko kvalitné lepidlo na vodnej báze, ktoré je aktívne v momente odlepenia z podkladového papiera, a má vysokú lepivosť.

   
Náradie:  

meter, ceruzka, nožnice, handrička

 

Postup:

Povrch, na ktorý chceme nalepiť samolepiacu fototapetu, musí byť očistený, hladký, odmastený ale hlavne nesavý. Drsné a savé povrchy je treba pred aplikáciou upraviť. S fototapetami by ste mali pracovať pri izbovej teplote.

Pomerajte si plochu, na ktorú budete fóliu lepiť, pridajte na každú stranu cca 1 cm na prekrytie. Na strihanie použite štvorčekové značenie na spodnej strane fototapety.

Stiahnite niekoľko cm ochranného papiera. Položte fototapetu na podklad a sťahujte pomaly a postupne spodný papier.

Dbajte na to, aby fototapeta nebola príliš napnutá. Pri uhladzovaní povrchu postupujte od stredu k okrajom.

Ak pri uhladzovaní vznikli nerovnosti, môžete odtiahnuť a znovu nalepiť. Dávajte však pozor na to, aby sa fototapeta nenatiahla.

Prípadné bubliny prepichnite ihlou. V prípade, že chcete samolepiacu fototapetu lepiť okraj cez okraj, stanovte si prekrytie asi 5 mm.

Pri olepovaní plôch s hranou /napr. doska/ nechajte fototapetu prelepenú cez okraj asi 1 cm približne 12 hod. Po tejto dobe môžete okraje orezať skalpelom.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.