Návod na lepenie samolepiacej fototapety

 

Materiál:

Samolepiace fototapety na dvere sú špeciálne fototapety vyrobené a upravené na základe dlhoročných skúseností. Vrchnú vrstvu tvorí PVC fólia, na ktorej je fotografia spracovaná vysoko kvalitnou digitálnou tlačou. Povrch je oderuodolný, stálofarebný a umývateľný no zároveň fólie nestrácajú termoplasticku pružnosť. Na spodnej časti je nanesená hrubá vrstva lepidla s vysokou lepivosťou. Spodnú vrstvu tvorí podkladový papier a na ňom je na zadnej strane nakreslená mriežka.   


Podklad:

Základnou zásadou pri lepení fototapety musí byť povrch: nesavý, hladký a málo členitý. Aplikovať samolepiacu fóliu na dvere môžeme na: lakované drevo, drevotriesku, laminát, umakart, plech, sklo, plast a pod.

 

Množstvo /Info o rozmeroch/:

Fototapety sa vyrábajú v rozmerne 1 m široké a 2 m dlhé

 

Lepidlo:

Lepidlo nie je potrebné. pretože samolepiace fototapety majú lepidlo už nanesené na vrchnej strane. Fototapety obsahuje vysoko kvalitné lepidlo na vodnej báze, ktoré je aktívne v momente odlepenia z podkladového papiera, a má vysokú lepivosť.

   
Náradie:  

meter, ceruzka, nožnice, handrička

 

Postup:

Povrch, na ktorý chceme nalepiť samolepiacu fototapetu, musí byť očistený, hladký, odmastený ale hlavne nesavý. Drsné a savé povrchy je treba pred aplikáciou upraviť. S fototapetami by ste mali pracovať pri izbovej teplote.

Pomerajte si plochu, na ktorú budete fóliu lepiť, pridajte na každú stranu cca 1 cm na prekrytie. Na strihanie použite štvorčekové značenie na spodnej strane fototapety.

Stiahnite niekoľko cm ochranného papiera. Položte fototapetu na podklad a sťahujte pomaly a postupne spodný papier.

Dbajte na to, aby fototapeta nebola príliš napnutá. Pri uhladzovaní povrchu postupujte od stredu k okrajom.

Ak pri uhladzovaní vznikli nerovnosti, môžete odtiahnuť a znovu nalepiť. Dávajte však pozor na to, aby sa fototapeta nenatiahla.

Prípadné bubliny prepichnite ihlou. V prípade, že chcete samolepiacu fototapetu lepiť okraj cez okraj, stanovte si prekrytie asi 5 mm.

Pri olepovaní plôch s hranou /napr. doska/ nechajte fototapetu prelepenú cez okraj asi 1 cm približne 12 hod. Po tejto dobe môžete okraje orezať skalpelom.

 

Kúpite tu
Kúpite tu

© 2019 Farby | Laky | Tapety na stenu | R-Interier Zvolen • Všetky práva vyhradené.