Váš e-shop pre krajšie bývanie

Návod na lepenie vliesovej fototapety

1. Náradie
– 1 vedro na prípravu lepidla
– 1 valček na nanášanie lepidla
– 1 prítlačný valček alebo tapetovacia kefa
– 1 orezávací nôž
– 1 meter
– 1 mäkká hubka    

2. Príprava podkladu
Povrch steny musí byť pevný, suchý, čistý, rovný a hladký. Akékoľvek nerovné plochy vyhlaďte použitím tmelu. Všetky staré tapety, nepevné maľby a nátery na olejovej báze musia byť zo steny dôkladne odstránené. Dôležité: Pred nanesením lepidla dôkladne skontrolujte savosť podkladu:
a) V prípade, že je stena príliš savá, je potrebné aplikovať na ňu hĺbkový penetračný náter. Ak savý podklad nebude penetrovaný, dôjde k predčasnému vyschnutiu lepidla a vliesová fototapeta nebude na zvolenom podklade držať.
b) V prípade, že je stena nesavá, je nutné ju prebrúsiť.

3. Príprava fototapety na lepenie
Rozložte vliesovú fototapetu na čistú a suchú podlahu pred pripravenú stenu a dôkladne skontrolujte:

a) či vzor na jednotlivých dieloch vliesovej fototapety k sebe správne nadväzuje,

b) či je povrch a kvalita tlače vliesovej fototapety v poriadku.

Ďalej porovnajte veľkosť vliesovej fototapety a pripravenej steny. Pri meraní steny si pomocou olovnice dôkladne tužkou označte miesta, ktoré vám následne pomôžu dodržať pravý uhol 90 °. Po celú dobu lepenia i schnutia vliesovej fototapety musí byť v miestnosti dodržaná jednotná teplota – optimálne vo výške 20 °C.    

4. Nalepenie fototapety na stenu
Pre lepenie vliesovej fototapety použite špeciálne lepidlo určené pre vliesové tapety. Pri príprave lepidla dodržujte vždy presné pokyny výrobcu. Prvý diel fototapety priložte na predom vyznačenú pozíciu na stene, na ktorú ste už naniesli lepidlo, a opatrne ju zvrchu nadol pritlačte k stene tapetovacou kefou event. prítlačným valčekom. Lepidlo a vzduchové bubliny vytlačte smerom od stredu ku krajom pomocou kefy alebo prítlačného valčeka. Podobným spôsobom pokračujte v lepení ďalších dielov vliesovej fototapety.

5. Dôležité pokyny
a) Lepidlo sa nanáša valčekom len na stenu (nie na fototapetu).
b) Pri uhládzaní fototapety, vytláčaní vzduchových bublín a vytláčaní prebytočného lepidla používajte len tapetovaciu kefu alebo prítlačný valček.
c) Dbajte vždy na čistotu používaného náradia, aby sa povrch fototapety nezašpinil.
d) Všetky diely vliesovej fototapety sa lepia na styk (tzn. bez prekrytia)!

6. Reklamácia
Reklamácia vliesovej fototapety môže býť uznaná len v prípade, že sú všetky diely suché a bez lepidla! Reklamácia sa nedá uplatniť na už nalepenú fototapetu. Prípadné tlačové odchýlky, ktoré nie sú viditeľné zo vzdialenosti 2 metrov, nie sú dôvodom k reklamácii.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.