Váš e-shop pre krajšie bývanie

Návod na lepenie samolepiacej fototapety na podlahu

Samolepiace fototapety lepte pomaly a dôkladne, aby ste dosiahli dokonalý výsledný efekt. Postup je podobný ako pri samolepiacich fóliach.

1) Povrch musí byť hladký, nesavý, čistý a odmastený. Drsné a savé povrchy vybrúste do hladka. Ideálne je lepiť na podlahy z PVC materiálu, laminát a nalakované drevo. Medzery medzi keramickou dlažbou je nutné vyrovnať.

2) Rozmerajte si plochu, na ktorú budete fototapetu lepiť a ceruzkou si označte začiatok lepenia. Nezabudnite, že ak lepíte viac dielov fototapety, tak sa cez seba jednotlivé pásy prekrývaju 5 mm, tak aby sa vzor nadpojil.

3) Stiahnite niekoľko cm spodného papiera. Opatrne položte fototapetu na vyznačený začiatok a pozorne prilepte.

4) Pomaly a postupne sťahujte papier a zároveň priliepajte o podklad na vyznačené miesto. Fototapeta nesmie byť príliš napnutá.

5) Uhladzujte povrchu postupujte od stredu k okrajom najlepšie plastovou stierkou, aby sa lepšie prilepil lep o podklad. Vzniknuté bubliny prepichnite ihlou alebo fóliu odtiahnite a znovu prilepte.

6) Orezávacím nožíkom odrežte prečnievajúce časti, (odporúčame až po 12 h) alebo fóliu zahnite za okraj.

Údržba:

Fototapety na podlahu majú rovnakú údržbu ako iné nesavé povrchy. Výhodou je laminovaný povrch a preto čistenie môže byť aj mechanické s využitím bežných čistiacich prostriedkov na podlahy. Pri čistení nepoužívate škrabky, drsné hubky, riedidlá a iné agresívne prostriedky.

Reklamácie:
Reklamácia sa nedá uplatniť na nalepenú fototapetu. Pred lepením skontrolujte kvalitu a rozmery fototapety.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.